همه مطالب

رابطه شما با یار و همسرتان، چند ستاره است؟!

رابطه شما با یار و همسرتان، چند ستاره است؟!

به هتل‌ها ستاره می دهند؛ از یک تا پنج. به رابطه‌ها (ازدواج ها) هم می‌شود ستاره داد. بیایید ببینیم رابطه شما با یارتان چند ستاره دارد؛ از یک تا هفت.

ستاره اول: اگر رابطه جنسی رضایت بخشی دارید، رابطه شما ستاره اول را می گیرد. دقت کنید که می گویم سکس «رضایت بخش» و نه «فوق العاده»؛ رابطه ای که به قدر کافی خوب است (Good Enough Sex Model). خیلی رابطه‌ها در آسمان همین یک ستاره را دارند و بس. این از همه ستاره‌ها بزرگتر است؛ هرچند که یک ستاره است و نه بیشتر. حتی اگر سکس فوق العاده‌ای هم داشته باشید؛ باز هم رابطه شما پر ستاره نیست. چون در آسمان رابطه شما ستاره های دیگری هم هست.

ستاره دوم: اگر از یارتان این قدر احساس امنیت می‌گیرید که می‌توانید درباره همه چیز زندگی‌تان راحت صحبت کنید، ستاره دوم مال شماست. همسری که درآمدش را از همسرش پنهان می کند؛ پسری که ورشکستگی پدرش را، یا دختری که نامزدی به هم خورده قبلی‌اش را پنهان می‌کند، از رابطه‌اش این ستاره را دریغ می‌کند. نمی‌گویم باید همه رازها را روز اول فاش کرد. درخت اعتماد کم کم رشد می کند؛ اما اگر درختچه کوتاهی باقی بماند، رابطه پایدار نمی ماند.

ستاره سوم: اگر حضور در کنار یارتان به شما آرامش می‌دهد، ستاره سوم را می‌گیرید. معیار آرامش چیست؟ اگر کنار هم هستید و هرکدام کار خودتان را می‌کنید یا هیچ کاری نمی‌کنید، اما از همین کنار هم بودن حس خوبی دارید، این ستاره را می‌گیرید. اگر وقتی کنار هم هستید همیشه باید یک برنامه‌ای بگذارید تا خوش بگذرد، این ستاره را نمی‌گیرید. زن و شوهرهایی که همیشه باید در تفریح‌های جمعی باشند و «دونفره»هایشان را دوست ندارند، این ستاره را نمی‌گیرند.

ستاره چهارم: اگر می‌توانید همه احساسات‌تان، حتی احساسات منفی (مثل خشم و غم و ناامیدی و دلخوری و…) را با یارتان در میان بگذارید و تنشی ایجاد نمی‌شود، این ستاره بزرگ را می‌گیرید. معیار یک رابطه باز این است: من می‌توانم درباره احساسم «اینجا و اکنون» با تو گفت و گو کنم.

رابطه بسته، گذراست و صمیمیت با آن نیست. اگر هروقت غمگین یا خشمگین می‌شوید، دعوایتان می‌شود یا قهر می‌کنید یا احساستان را سرکوب می‌کنید، نتوانسته‌اید این ستاره را به سینه رابطه‌تان بچسبانید.

ستاره پنجم: اگر بلدید از بحران عبور کنید و در آن گیر نمی‌کنید؛ یا بهتر بگویم، اگر راه‌هایی را یافته‌اید که با احترام به همدیگر مسائل فی مابین را حل کنید؛ یا بهتر از آن بگویم، اگر این توانایی را دارید که همیشه به توافق برد-برد برسید، این ستاره مال شماست. زن و شوهرهایی خوشبخت نیستند که هیچ وقت از هم دلخور نمی شوند، یا هیچ وقت دچار تعارض نمی شوند. آنهایی خوشبختند که از تهدید دلخوری و تعارض، فرصتی می‌سازند برای شناخت و نزدیکی بیشتر به همدیگر.

ستاره ششم: اگر بدون حضور یار یا همسرتان احساس می‌کنید در زندگی چیزی کم دارید، ستاره آخر را می‌گیرید. نمی گویم اگر نمی‌توانید لحظه ای را بدون هم سپری کنید؛ چون این دوره شیدایی اول، مثل ابر بهار است؛ گذراست.

ستاره هفتم: اگر احساس می‌کنید رابطه شما به رشد شما کمک کرده و در کنار یار یا همسرتان آدم بهتری هستید، این ستاره را می‌گیرید. یاری که الهام بخش شما برای پیشرفت و رشد باشد، نعمت بزرگی است. اگر به خودتان نگاه می‌کنید و می بینید که از وقتی وارد رابطه شده‌اید یا ازدواج کرده‌اید، حالتان بدتر شده، یا عقبگرد کرده‌اید، آژیر خطر برای پایان رابطه به صدا درآمده است.

 

امیدوارم این مطلب باعث شود روابط را بهتر بشناسیم و کنار یار خود، زندگی شیرین‌ترین را تجربه کنیم.

پیوندهای مفید:

خرید کاندوم

ژل افزایش سایز آقایان

قطره محرک بانوان اسپانیش فلای

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *