همه مطالب

دلایل علمی چشم چرانی آقایان چیست؟!

دلایل علمی چشم چرانی آقایان چیست؟!

برای مردان، محرک های دیداری، برانگیزاننده‌ترند تا زنان. مردان بیشتر دوست دارند نگاه کنند و حظ بصر ببرند تا زنان. اغلب مردان دوست دارند چراغ اتاق خواب روشن باشد؛ برعکس زنان که تاریکی را ترجیح می‌دهند.

از آن سو، زنان با محرک‌های شنیداری بیشتر برانگیخته می شوند. دوست دارند مردشان در گوش‌شان نجوا کند؛ کاری که مردان کمتر می‌کنند. سوء تفاهم از همین عدم شناخت متقابل ایجاد می شود.

مردان فکر می‌کنند زنان هم مثل خودشان، برایشان «دیدن» مهم است و «شنیدن» مهم نیست و برای همین کمتر می گویند؛ و برای همین فکر میکنند پشت بازو و سیکس پک دل زنان را آب می‌کند؛ و برای همین، بیش از اینکه به «زن شناسی»شان بنازند، به طول آلت تناسلی‌شان می نازند.

پیشنهاد کاندوم مارکت: قطره محرک بانوان اسپانیش فلای

همه ما به صورت غریزی، لذت جوییم. مردان هم وقتی نگاه می‌کنند، لذت می برند. بیخود می‌گوید آن مردی که وقتی همسرش شاکی می شود از چشم چرانی‌اش، که: «من همین جوری نگاهم می‌افتد» یا «اصلا اینها برای من جذاب نیستند و من فقط تو را می‌بینم!»

اینکه غریزه، یک مرد را به سمت نگاه به زنان دیگر هدایت می کند، انکار نشدنی ست. اما نکته اینجاست: آیا ما باید صرفا دنبال غرایزمان بدویم؟ آیا غیر از این است که پختگی و بلوغ روانی یک فرد، در این است که بتواند غرایزش را مدیریت کند؟

این همان مفهومی‌ست که در روان شناسی، به عنوان هسته اصلی بلوغ روانی (psychological maturation) در نظر می‌گیریم. اصطلاح انگلیسی‌اش Delayed Gratification است که در فارسی می شود به تاخیر انداختن لذت. یعنی توانایی فرد برای مقاومت در برابر وسوسه‌هایی که لذت آنی ایجاد می کند.

فرد سالم، مدام در حال مبارزه با وسوسه‌هایش است. وسوسه‌ها نمی‌میرند و اگر بمیرند، آدمیزاد دیگر آدمیزاد نیست. پس، یک مرد، همیشه در حال کشتی گرفتن با این تمایل ذاتی است؛ می خواهد نگاه کند و لذت ببرد؛ اما تعهدش به همسر (نگاهم ممکن است باعث شود دلم آن زن را بخواهد) را از یاد نمی‌برد.

وقتی شما به عنوان یک زن، بدانید که اگر همسرتان به زنان دیگر نگاه نمی کند، دارد کار بزرگی می کند؛ و اگر نگاهش هرز رفت هم، مثل همان کشتی گیری‌ست که خاک شده، دیگر با یک نگاه، او را به باد ملامت نمی‌گیرید. شماتت مبارزی که زخم خورده در میانه جنگ است، تنها نتیجه اش، از بین رفتن ته مانده اعتماد به نفس اوست و تضمین شکست همیشگی‌اش. دقیقا به همین دلیل، زنی که مرتب به نگاه همسرش به دیگران گیر می دهد، با دست خودش شوهرش را بیشتر ذلیل نگاه به دیگران می کند.

حالا باز می‌گویم: «اگر شوهرتان به زنی دیگر نگاه کرد، فاجعه‌ای اتفاق نیفتاده»؛ و البته در ادامه می گویم که اگر مبارزی دارد مدام شکست می خورد، باید فکری کرد. همه گاهی شکست می‌خورند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *